Hero Image
Geotermikus hűtés - fűtés
100%-ban geotermikus rendszer

HOGYAN MŰKÖDIK A GEOTERMIKUS RENDSZER?

A talajszondás/hőszivattyús geotermikus rendszer mind a fűtési-, mind a hűtési- energiát korszerű-, hőszivattyús rendszerrel termeli meg, magas energia átalakítási hatásfokkal, a kimeríthetetlen megújuló energiákat hasznosítva, úgy, hogy közben a lokális környezetére a legkevesebb káros hatást gyakorolja; nincs zaj- és levegő szennyezés. A 150 méter mélységbe az épület körül lefúrt talajszondák télen hűtik a talajrétegeket, nyáron pedig fűtik a téli időszak igénybevételét regenerálva, ezzel biztosítva hosszú fenntartható élettartamot és üzemet.

Miért annyira korszerű?

Ez a működési elv gyakorlatilag a hő ciklikus/éves szintű átcsoportosítását jelenti, hiszen télen meleget vonunk el a talajtól, hogy azt a hőt a lakásokba a hőleadó felületen keresztül leadjuk, míg a nyáron keletkezett hőt elvonjuk és visszajuttatjuk a talajba. Ezért olyan hatékony bármilyen más hőforrással szemben, még egy korszerűnek mondható jelenleg piacon kapható levegő-víz hőszivattyúval szemben is, aminek hatékonysága erősen kitett az időjárási körülményeknek és külső hőmérsékletnek a fix talajhővel szemben.

 

A geotermikus hőszivattyús rendszerrel biztosítható a LAKE11 épületeinek „A+” energetikai osztályba sorolása. A jelenlegi szabályozás szerint az A+ energetikai besorolás kategóriához a megújuló energia előírt minimum részaránya 25%., ehhez képest a LAKE11 lakásai cca. 80%-os megújuló energia részarányt teljesítenek majd (éves fajlagos gépészeti energia fogyasztás < 50kWh/m2év). 

 

A lakásokban történő fűtés ill. hűtés egy közös csővezeték rendszeren keresztül valósul meg, helyiségenkénti szabályozással. A vasbeton födémbe integrált felület fűtés/hűtés rendszer a többi elérhető felület fűtési/hűtési rendszernél nagyobb fajlagos teljesítménnyel rendelkezik, a vasbeton tömeg aktiválásának köszönhetően a legnagyobb a hőtároló képessége is.

A födémbe integrált rendszerrel, csak a födémet kihasználva fűtésre/hűtésre a válaszfalak és külső falak belülről szabadon bútorozhatók, fúrhatók. A megoldás a hőszivattyús rendszerrel kombinálva az alacsony hőmérsékletű fűtővíz; ill. a magas hőmérsékletű hűtővíz miatt kis szállítási hőveszteségekkel rendelkezik. A tervezett külső árnyékoló rendszernek köszönhetően a helyiségekbe bejutó nyári külső napsugárzási energia minimálisra csökkenthető, így a helyiségekben a hűtési költségek minimalizálhatók, ugyanakkor télen a napsugárzásból adódó szoláris energia az árnyékolók felhúzásával visszanyerhető, csökkentve a téli fűtési költségeket.

Talajszondás geotermikus rendszer

  • a geotermikus fűtő-hűtő rendszer költsége megközelítőleg 30%-kal kevesebb, mint egy hagyományos gázzal és elektromos árammal működő fűtő-hűtő rendszernek
  • messzemenően túlteljesíti a 25% megújuló energiát
  • környezetbarát energiatermelés
  • nem függ gázszolgáltatástól
  • nagyon jó és állandó hatásfokkal üzemel, ideális hőcsillapítással
  • kimeríthetetlen energiaforrás
  • ami meleget kinyerünk télen a talajból, azt nyáron a hűtéskor visszatermeljük
  • nincs helyi füstgáz (kémény) és zajkibocsátás (ventillátorzúgás)

További információk: MSZ-04.140/2 Hőtechnikai méretezés; MSZ-04.140/3 Fűtési hőszükséglet-számítás; MSZ-04.140/4 Hűtési hőterhelés-számítás; 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról; 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről (OTÉK); 27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról

Soponyai Tünde
értékesítési tanácsadó
Nagy Szabolcs
értékesítési tanácsadó
Eőry Zsombor
értékesítési tanácsadó

KAPCSOLAT

Ne hagyd ki álmaid otthonát – lépj kapcsolatba értékesítőinkkel, és találjuk meg együtt a
Te tökéletes ingatlanodat!

REGISZTRÁLJ MOST ÉS KÉRD AJÁNLATUNKAT!

Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi, és a Google adatvédelmi irányelvei és szolgáltatási feltételei  érvényesek rá.